Aliexpress TR CPA Offers

BACK

AdmitAd - Aliexpress TR

Affiliate offer: Aliexpress TR
Payout: $6.90
Network: AdmitAd   - Join AdmitAd
Description: Weekly deals list.
Aliexpress is one of the biggest online marketplaces in the World, offering customers the lowest prices as well as the choice of more than 100 million products from 200,000 sellers, 20 most popular payment methods and shipping to more than 200 countries.
Advantages for publishers:
Confirmation percent more than 90%
Global brand fame
Global GEO
Free/cheap shipping
Accept all major payment cards
All products are paid
Advantages for users:
More than 100 million products
More than 200 thousand sellers
Low prices
Free shipping on almost all products to over 200 countries & regions
More than 20 payment methods
Buyer protection guarantees: Transactions protected until the customer confirm delivery
24/7 Help Center
AliExpress Multi-Language Sites
Rates
Starting from the 10th of October, 2018 the rates depend only on the product category:
Category
Rate
Mobile phone
2,3%
Computer peripherals
2,3%
Tablets
2,3%
Desktop
2,3%
Laptop netbooks
2,3%
Home audio& video equipment
2,3%
External storage
2,3%
Internal storage
2,3%
Mobile phone accessories
6,9%
Interior accessories
6,9%
Garden supplies
6,9%
Women's clothing
6,9%
Men's clothing
6,9%
Children's clothing
6,9%
All other categories
5,4%
Special category*
0%
*all virtual products covered by special category, travel and coupon services or books are NOT subject to commission. Such virtual products include but not limited to gift cards and coupons. We reserve the right, in our sole and absolute discretion, to determine whether a product is regarded as a virtual product for the purpose of calculating commission.
Hot Products:
The tool now already has more than 230 000 goods and this number continues to grow.
Each product in Hot Products has its own affiliate link, which you should place on your ad space. If a user follows the link and buys this particular product, you will get an increased reward.
Starting from the 10th of October, 2018 all the products on Aliexpress are affiliated.
For more information on Hot Products tool, please see help center.
More detailed information about Aliexpress Antispam reports you can find here.
Category: Arts and Crafts,Arts & Crafts,Automotive,Cars,Books and Magazines,Books,Fashion and Clothing,Clothing & Footwear,Gifts and Accessories,Gifts & fFowers,Health and Beauty,Health & Beauty,Home and Garden,Furniture & homeware,Hand & Power Tools,Household Appliances & Electronics,Music / Movies,Music & Sound,Pets,Pet Stores,Shopping and Retail,Accesories,Goods from China,Kids Shops,Online Shops,Sports and Fitness,Sport
Country: Turkey
Offer terms:

Lütfen dikkatinizi aşağıdaki kurallara verin. Bu kuralları ihlal etmeniz durumunda, programla çalışmaktan engellenebilirsiniz.
Aliexpress bağlı kuruluş programının genel kuralları


Özel kategori, seyahat ve kupon hizmetleri veya yerel Rus müşterileri için kitaplarla kapsanan tüm sanal ürünler, Affiliate ürünler değildir ve ödenmez. Bu tür sanal ürünler, hediye kartları ve kuponları ya da hediye kartları için cashback içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.


Yayıncılar aşağıdaki davranışlardan hiçbirini yapmamalıdır:  1. Reklam vermek için herhangi bir kaynak alışverişi formunu (örneğin, belirli eylemleri gerçekleştirmek için ziyaretçileri teşvik etmek için herhangi bir ödül veya teşvik kullanarak) kullanmak;

  2. Reklam Kanalının ziyaretçileri (ziyaretçilerin, Katılımcıların reklamlarını tıkladıklarında Katılımcıların herhangi bir ürününü veya hizmetini kaydettirmeleri, satın almaları veya kullanmaları);

  3. Herhangi bir program, betik veya diğer formları doğrudan veya dolaylı olarak reklamlarının anormal bir şekilde görüntülenmesini, tıklamasını veya sorgulanmasını sağlamak için kullanma; AliExpress.com Uluslararası Platformu'nun ön sayfasını ele geçirerek virüsler, kurgusal web sayfaları, hi-jacked tarayıcılar veya URL'leri kullanma, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kötü niyetli, kötü amaçlı veya uygunsuz bir yöntem kullanmak,AliExpress.com Uluslararası Platformu veya Sitenin kayıtlı üyelerine ait bilgi veya içeriği değiştirmek, kötü amaçlı eklentileri veya yetkisiz yazılım veya bilgisayar programlarını kullanmak, AliExpress.com Uluslararası Platformu veya Site'nin kaynak kodunu veya URL parametrelerini değiştirmek vb. ., reklam yapmak.

  4. Reklamları veya bağlantıları yerleştirirken abartılı, yanıltıcı veya yanıltıcı bilgi veya içerik kullanmak (örn. AliExpress.com Uluslararası Platformu'nun herhangi bir kampanya sayfasını tanıtmak için “bir tane bedava alın”). reklam;

  5. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmak;

  6. AliExpress'e, iştiraklerine veya AliExpress.com Uluslararası Platformuna herhangi bir zarar veya sorumluluğa neden olan herhangi bir faaliyette bulunmak;

  7. Herhangi bir formda pop-up veya pop-under reklamlar yapmak

  8. Alibaba.com, Alibaba Group, Taobao, Tmall, Tmall Global, AliExpress, Alimama, AliCloud, Aliyun dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Alibaba Group markasını kullanan herhangi bir Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) veya Arama Motoru Pazarlaması (SEM) kampanyalarında yer almak , eTao, Juhuasuan ve vb .;

  9. AliExpress Uluslararası Platform veya Site üzerinde, kendiniz veya arkadaşlarınızla (yakın arkadaş, akraba, meslektaşları, vb. Dahil) olsun, herhangi bir sahtekâr veya hileli işlem gerçekleştirip. Bunların örnekleri arasında, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, siz veya arkadaşlarınız AliExpress Uluslararası Platformu üzerinde belirlenmiş linkler üzerinden alışveriş yapan siz veya arkadaşlarınız, AliExpress Affiliate Network Program aracılığıyla komisyon alabileceğinizi;

  10. AliExpress Uluslararası Platformu'nun herhangi bir kampanya / tanıtım sayfası için bir reklam panosu olarak teşviklerin kullanılması.


Lütfen dikaat ! Lifetime ve cookie süresi yalnızca bir oturum ile sınırlıdır.


Eğer “ Aliexpress WW” Affiliate programı için bir Marka kullanarak ya da Alibbaba Grupta yer alan diğer marka isimleri kullanarak ( Group: alibaba.com, Alibaba Group, Taobao, Tmall, Tmall Global, AliExpress, Alimama, AliCloud, Aliyun, eTao, Juhuasuan ) Arama Motoru Optimizasyonu reklamı (SEO) yaparsanız programdan bloke edilirsiniz ve tüm kazançlarınız iptal olur.


Direkt Pop Up, Pop Under, Under Under ve diğer agresif / PPV-trafiği gibi trafikler  yasaklıdır. Bir kullanıcının yalnızca aliexpress.com web sitesine ulaşmak için bir harekete geçmesi gereken prelanders ile kullanılabilir.


Aliexpress bağlı kuruluş programının kurallarına göre, kullanıcıların geri ödeme yoluyla veya herhangi bir sahtekarlık yoluyla siparişler için para vermeleri için teşvik etmek kesinlikle yasaktır. Reklam alanı üzerine bu bilgileri veren herhangi bir yayıncı hemen programdan kaldırılacak, tüm eylemleri sistemde reddedilecek ve kampanya ile çalışmaya devam etme hakkına sahip olmayacaktır. Reklamveren ayrıca, yayıncının bakiyesinden daha önce ödenmiş olan komisyon tutarını da çekebilir.


2018'den başlayarak kullanıcı tarafından herhangi bir sebepten ötürü iade edilen siparişler ödenmez. Bu tür bir siparişin komisyonu yayıncı tarafından zaten geri çekildiyse, reklamveren bu tutarı bakiyesinden düşme hakkını saklı tutar.


Lütfen gizli bir ürünü Aliexpressden tanıtmanın kesinlikle yasak olduğunu unutmayın. Bu tür emirlerin teşvik edilmesi durumunda, herhangi bir komisyon ödenmeden Ailexpress'i tanıtmanız engellenebilir.


Ödenen sipariş için maksimum komisyon 38 $ 'dır.


Aliexpress ortaklık programının en iyi işbirliği şartlarını sağladığına göre, yapmanız gereken tek şey kuralları dikkatli bir şekilde izlemek ve yüksek kalitede trafik sağlamaktır. Sağladığınız trafik, dönüşüm oranına ve satış hacimlerine ve trafik kaynağınız tarafından yönlendirilen yeni müşteri sayısına göre değerlendirilecektir.

2 Review | More AdmitAd Network Info

Admitad GmbH is an international CPA network of over 520000 publishers and over 1200 advertisers. Admitad was founded in Germany in 2009 and further was officially launched in 2010 and since that time it expanded its offering to Asia, Eastern and Western Europe as well as North America introducing such unparalleled benefits as weekly payments with different options for publishers to monetize their traffic. Admitad has worldwide traffic and works with international offers. The strongest geo by volume includes Russia, the US, Western Europe, the UK and India. Working with truly global and widely recognized brands, admitad became an embodiment of the progressive start-up which is currently an international network with year-over-year revenue growth exceeding 100% for more than six consecutive periods. The justification of this success lies in innovative full service client-oriented approach, which helps both publishers and advertisers to increase profits optimizing their marketing campaigns through Cost-Per-Action programs. Professionals in admitad are always looking for new business practices and developing current ones in order to offer publishers and advertisers the innovative affiliate marketing services. For advertisers and publishers admitad has prepared multiple pricing models, which are constructed in order to fit all circumstances and needs. Currently admitad network offers a variety of payment methods so that everyone can find the right fit at admitad. For more details about these payment methods in admitad use this link: Benefits and tools for advertisers and publishers: Admitad offers a set of tools to help advertisers to expand and optimize their e-business. The tools provide attractive online services and real benefits to admitad’s clients to boost their sales in the field of affiliate marketing. Regardless the size of your business, admitad experts are always here to help you with selecting the best program with the tools, which fit right to your particular business, and to provide personal support. Admitad is a leader in development of new tools for publishers and advertisers. Some of these tools for advertisers include the following: retag, retargeting, recommendations, product feeds, cart tracking, vecontact, automated chat agent, and a set of coupons and deals. Details of the affiliate network Web address: https://www.admitad.com/en/ The company is present in a wide number of the e-commerce segments including: Publisher types include a wide spectrum from cashback and coupon sites; marketplaces such as content sites or comparison sites; bloggers and vloggers, including YouTube; e-mailing publishers, social networks and other platforms for retargeting; and, of course, popup or click under toolbars with banner and teaser networks. Minimum payout: 10 $ in any currency. Forms of payment: PayPal, e-payments and wire transfer. Main technical advantages: antifraud technologies, cross-device tracking, fingerprint tracking, advertiser toolbox, anti-cookie technologies, deep linking options, cross-device tracking, in-house platform; Business model: admitad does not take fees. The network provides up-to-date detailed analytics and useful tools. To request impersonal data for e-commerce segments and other regional data email here: analytics@admitad.com. Territorial coverage: network with global presence. Admitad has worldwide traffic and works with international offers. Currently it supports over 1250 affiliate programs and 52200 publishers trust the company. Admitad has a global market penetration strategy. Admitad’s European market penetration, especially the DACH and the CIS region, is already fairing incredibly well. Currently the company is focused on the Polish market. Support service: There is a number of tools for both publishers and advertisers. Each admitad client is assigned an individual account manager with expertise in the client’s specific field to optimize the campaign, including publisher expansion and manual vetting. Moreover, all advertisers have their personal managers and are always welcome to contact them regarding any question about admitad and CPA marketing. Conclusions In conclusion, admitad offers various advantages to both advertisers and publishers. From the technical side the network makes your life easier and business more effective with such tools as fraud prevention, cross-device tracking, fingerprint tracking, ad blocks and others. Moreover, it offers you an in-house platform with an opportunity to work with internationally recognized brands with the strongest geo by volume in the US, Russia, Western Europe, the UK and India. admitad network continues its expanding on a global scale and has exclusive partnerships with the most recognized brands worldwide. Moreover, admitad’s publishers and advertisers have an access to a huge range of tools, which help with increasing conversions and program performance. Admitad uses various cutting-edge technologies in order to help its partners to be successful in their marketing campaigns. admitad network includes companies from an extensive list of segments: clothes and footwear, digital and household appliances, furniture and household products, products for children, food delivery, sport, software, hotels and tourism and many more. It is time to raise the bar and get the payouts you know you deserve – admitad is always open to help you to gain and grow a successful business!

Alexander

10/2/2018 8:43:39 AM
Offers: 5
Payout: 5
Tracking: 4
Support: 4

I have been working with AdmitAd network since 2016. Nice offers with high Payout. Moreover, I received my payments on time, sometimes even earlier than I expected.

Samuel

8/15/2018 11:29:00 AM
Offers: 5
Payout: 5
Tracking: 3
Support: 3

I have signed up to AdmitAd one year ago. The best part for me in AdmitAd is that I get payments every month without any issues. Moreover, the list of offers is quite impressive. Support is nice but they should be more responsive.


More Aliexpress Affiliate Offers